Ulster Grand Prix

ULSTER Grand Prix & DUNDROD 150 Road Race

Poloha :

Závodní okruh Ulster GP a Dundrod 150 se nachází na samém předměstí Belfastu v Severním Irsku, které je součástí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Okruh se nachází mezi Belfastskými doky s městským letištěm, výjezdem na dálnici M1 směrem na Lisburn a mezinárodním letištěm (Dundrod).

Historie :

Tato trať má dlouhou a slavnou historii. V minulosti byla zařazena i v kalendáři seriálu Mistrovství světa. Není bez zajímavosti, že v roce 1965 na této velmi rychlé trati zvítězil i František Šťastný na Jawě 350 a zaznamenal tak jedno ze svých čtyř vítězství v závodech GP.

Divácky zajímavá místa na trati :

Start / Finish

Báječné místo s hlavní tribunou nazvanou po Joey Dunlopovi (lístky pouze v předprodeji), která leží naproti parkovišti závodních strojů. Skvělé místo pro sledování výjezdů z cílové zatáčky a samozřejmě pro veškeré předstartovní dění. Dobré možnosti pro zakoupení suvenýrů.

The Flying Kilo

Dlouhá rovinka s překrásnými možnostmi sledování závodů v celé šíři, kde jezdci SBK dosahují rychlosti přes 190 mph. Velmi, velmi rychlé místo…

Rock Bends

První levou můžeme pozorovat zevnitř Rock Crossroads a hned za ní následuje pravá a pak levá. 

Leathemstown Corner

Dobré místo pro sledování závodů z obou stran závodní tratě. Tady se nachází první místo, kde se před pravou zatáčkou chodí hodně ostře na brzdy. Pokud se sem dostanete včas, najdete místo, které vás určitě uspokojí. Výhodná místa se nacházejí podél celé této sekce.

Deer´s Leap

Pohled z Deer´s Leap je dvojího druhu. Buď vidíte jezdce akcelerující po celou dobu od Leathemstown, kteří pak zmizí v nepřehledné pravotočivé zatáčce na horizontu, nebo je vidíte jedoucí pod plným plynem dolů z kopce směrem ke druhému stoupání. Divácká místa jsou přístupná pouze z vnější strany.  

Cochranstown Corner

Mnohem rychlejší místo než se na první pohled zdá, je divácky limitované pouze na vnějšku tratě.

Quaterlands Corner

Další rychlý protahovák, který je možné sledovat pouze z vnější strany okruhu, místo je omezené prostorem, ale je to jedna z nejrychlejších zatáček v celém Irsku. Je bezpečnější být hodně daleko….

Ireland´s Corner

Toto je taky velmi rychlá zatáčka s nádherným levým protahovákem, po kterém se jezdci řítí do kopce směrem k Budore.

Budore

Když jezdci vystoupají na nejvyšší místo na trati, čeká je nejrychlejší zatáčka celého okruhu. Divácká místa jsou z vnější strany zatáčky limitována. Výjezd z této pasáže je pak možné sledovat z obou stran závodní tratě. Tady není moc možností pro jnějaké nakupování suvenýrů, ale pokud je možné toto místo doporučit, tak hlavně pro zážitek z neskutečné rychlosti.

Joey´s Windmill

Tuto těžkou pravou zatáčku je možné sledovat pouze ze soukromých pozemků a domů. Je lepší sledovat nájezd nebo výjezd do Jordans Cross.

Jordan Cross

Jordan Cross je nádherná rychlá levotočivá zatáčka. Závody je možné sledovat buď na vnější straně v nájezdu do ní, nebo pak ze břehu na levé straně, kdy je vidět celý průjezd i s rovinkou k Wheelers Corner.

Wheelers Corner

Tato rychlá pravotočivá je na samém vrcholu oblíbenosti na tomto okruhu. Pokud je ještě pěkné počasí nemá toto místo chybu. Závody je možné sledovat z obou stran tratě.

Tornagrough

Oblíbené místo pro sledování výjezdů po zadním kole z této levotočivé zatáčky. Dobrá místa jsou na vnější straně okruhu, z vnitřní strany je vidět jen trochu.

Lindsay Hairpin

Báječné místo s oblíbenou zatáčkou. Je možné vidět jezdce, jak vyjíždějí z levé zatáčky Tornagrough a pak jdou tvrdě na brzdy. Možná je to pomalé místo, ale je to místo, kterým se dá závod vyhrát nebo prohrát.

Flowbog Crossroads

Rychlá levá, po níž následuje sjezd směrem ke Quarries.

The Quarries

Báječné místo pro sledování závodů – rychlá pravá a hned za ní levá. Nejlepší místo pro to, abyste zažili báječnou atmosféru Ulster GP.

Dawson´s Bend

Tato je dlouhá pravá, po níž následuje cílová rovinka, je velice nebezpečná. Jezdci často jezdí vysedlí až na okraj a dávají full gas. Divácky velmi atraktivní místo, navíc je v blízkosti depo.

Mapa : 

 

 

 

on board

Web    web UGP

 

ULSTER GRAND PRIX BIKE WEEK

 

 

 

 

 

DUNDROD CIRCUIT – 7.4011 miles

COURSE CONSTANT : 26644

Class

Name

Machine

 

m   s

mph

Year

125cc

Gary Dynes

Honda

 

3  56.89

112.474

1999

250cc

Darran Lindsay

Honda

 

3  38.634

121.866

2006

Lightweight SS

Jason Griffiths

Yamaha

 

3  58.43

111.748

2003

Supersport 600

Ian Hutchinson

Kawasaki

 

3  32.414

125.434

2006

Superstock

Bruce Anstey (NZ)

Suzuki

 

3  28.23

127.955

2003

Superbike

John McGuinness

Honda

 

3  22.282

131.717

2007

Challenge 1000cc

Keith Amor

Suzuki

 

3  32.175

125.575

2006

National 750cc

Conor Cummins

Yamaha 600

 

3  41.921

120.061

2006