Armoy

Armoy Track Facts

Okruh v Armoy má délku 3.03 míle a svým tvarem připomíná trojúhelník. Závodí se v protisměru chodu hodinových ručiček.

Postavení na startovním roštu je podobné jako v Grand Prix, tzn. po třech jezdcích v devíti řadách. Propustnost je tedy 27 jezdců do jednoho závodu.

Start / Finish Line

Start je situován na Hillside Road (je to hlavní silnice A44 do Ballycastle). Vedení závodu má svá stanoviště vedle prostoru startu a cíle. Samozřejmě se zde nachází i tribuna, ze které je vidět na dění v tomto prostoru a můžeme dohlédnout až k první zatáčce McCaughan's Corner.

McCaughan's Corner

Tato zatáčka nese jméno rodiny, která bydlí v jejím těsném sousedství.

Dean's Rise

Je levotočivá zatáčka, která je hned za první McCaughan’s Corner a vede do Armoy.

Robbo's Corner

Je zatáčka pojmenovaná po jednom ze členů Armoy Armada Mervynu Robinsonovi. Je to ostrá levotočivá zatáčka v centru Armoy hned naproti McClafferty’s Bar, kterou jezdci vjíždějí na Glenshesk Road vedoucí do Cuttings.

The Cuttings

Místo, kde křoviska a zídky vytvářejí tunelový efekt po straně Glenshesk Road před St. Olcans. Zvuk motocyklů v „tunelu“ je doslova děsivý.

Atchenson's Leap

Po Cuttings a Car Park je pravotočivá Atchenson´s Leap s rychlým skokem a prudkým sjezdem dolů. Atchenson’s je pojmenovaná po rodině žijící v Turnarobert House, která zde farmaří.

Turnarobert

Pravotočivá Turnarobert vede směrem dolů z kopce. 

Church Bends

Church Bends je zatáčka s velmi úzkou silnicí, která jezdce zavede do dvojice levotočivých zatáček u kostela Church na Glenshesk Road.

Lagge Cross, Barley Brae a Lagge Dams

Lagge Cross je křižovatka, kde se setkávají Glenshesk, Lagge a Coolkerran Road. Nad Lagge Cross a za Barley Brae je přírodní břeh. Po Lagge Cross jedou jezdci k Laage Dams kde jsou nerovnosti na vozovce. Lagge Dams je nejužším místem na celém okruhu. Je to rovinka dlouhá asi jednu míli a je na ní značné množství klesání a skoků s jedním z nich, který nese jméno Dunlop´s Leap.

Balleny Cross

Křižovatka Balleny Cross je vlastně vracákem. Pro jezdce je to obtížné místo s prudkým bržděním, kterým se dostanou na Hillside Road.

Hillside Road

Hillside Road je nejrychlejší částí celého okruhu. Je to hlavní silnice z Ballycastle do Armoy s Knocklaide Mountain v pozadí.

Kennedy's Corner

Kennedy Corner je velká levotočivá zatáčka po Dip na Hillside Road a křižovatce z Ballykenver Road. Po této zatáčce se jezdci vracejí zpět do prostoru startu a cíle.

 

 

 

 

Web   Armoy Road Race

on board