North West

NORTH WEST 200 International Road Race

Poloha :

Tuto extrémně rychlou trať pro silniční závody motocyklů najdete na severozápadním pobřeží Severního Irska, které je součástí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Okruh leží u města Coleraine, které vzdálené asi 60 km severně od Belfastu.

Historie :

Rychlost, síla a sláva – tak by se ve zkratce dala shrnout historie tohoto famózního závodu.  První závody se tady konaly 20. dubna 1929 a závod na 11 mílové trati byl vypsán na 200 mil. Tento závod byl velmi dlouho plánován a připravován Derry and District Motor Club. Zajímavostí jistě je i to, že délka 200 mil nebyla ani v této době pravidlem. Tovární týmy braly NW200 za jakousi přípravu na každoroční vrchol sezony – na slavnou Tourist Trophy na ostrově Man. Název North West 200 je odvozený od polohy okruhu (severozápad) a jeho původní délky (200mil). Zajímavostí jistě je i to, že v roce 2007 se přihlásilo více než dva miliony lidí skoro z celého světa, že by rádi spatřili místo, kde se vlastně zrodila tradice tohoto Irského závodu, který patří bezesporu mezi nejrychlejší silniční závody na celém světě.

Divácky zajímavá místa na trati :

Start / Finish

Tady se nabízí skvělá příležitost k návštěvě paddocku, kde je možné sledovat práci všech týmů. V parkovišti jsou samozřejmě stánky s občerstvením a suvenýry.

York Corner

První zatáčka tohoto famózního trojúhelníku, ve které se odehrávají, zejména v prvních kolech, bláznivé scény. Je zde velké množství divácky atraktivních míst pro sledování závodů a je vidět i na hlavní silnici směřující do města. Závody je rovněž možné sledovat z hotelu York.

Station Corner

Pravděpodobně nejrychlejší zatáčka světa ! Stojí skutečně za to vidět tuto mega rychlou zatáčku, která je v téměř absolutní rovině. Je ale těžké se tam dostat, těch, kteří tam chtějí být je až příliš mnoho.

University Corner

Dobrý pozorovací bod, ze kterého je vidět, že když někdo začne příliš pozdě brzdit, obvykle to neustojí a lehne si. Po této zatáčce následuje rychlý výjezd na hlavní cestu směrem na Coleraine.

Mathers Cross

Děsivé místo pro diváky – velmi rychlá zatáčka, kde jsou motorky ve velkém náklonu.

Magherabouy

Nová šikana Dodona má i únikové místo pro jezdce. Z vnitřní strany toho ale moc není vidět.

Metropole

Místo, kde se chodí hodně zostra na brzdy. Diváci jsou na veliké travnaté ploše, která je větší než hlavní tribuna na cílové rovince. Vždycky je tady báječná atmosféra.

Coast Road

Divácká místa jsou po celé délce Coast Road, ale je třeba být opatrný, může vás překvapit, že budete sedět ve třetí nebo taky až ve čtvrté řadě od hlavní silnice.

Mapa :

  

 

on board

Web   North West 200