Mid Antrim

MID-ANTRIM 150 Road Race

Poloha :

Trať se nachází u městečka Aghadowey, které leží asi 50 km severovýchodním směrem od Belfastu v Severním Irsku, které je součástí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Historie :

The Mid Antrim Motor Club byl založen ihned po druhé světové válce v roce 1945 příslušníky Ulster Home Guard (ulsterská domobrana) a Second Antrim Battalion Transport Paltoon, aby tak navázal na předválečný zájem o motorismus v této oblasti. Prvními závody byla relly aut a motorek, která se konala 29. srpna 1945. První závody na okruhu Mid Antrim 150 se jely v roce 1946, byl to společný závod Slemish Cup a Shane Cup. Závody byly velice úspěšné a proto bylo rozhodnuto o jejich pokračování. V následujících letech se tedy jezdily závody dva – jeden byl vypsán pro motocykly, druhý pro auta. Časem došlo k oddělení obou sekcí v rámci Mid Antrim Motor Club, tedy na sekci motocyklovou a sekci automobilovou.

Popis tratě :

Start / Finish

Velké tribuny na obou stranách nabízejí velmi dobrý pohled na startovní a cílovou rovinku, po které se jezdci řítí dolů z kopce. Tady se dají prožít velké momenty, jako třeba v roce 2004 spolu s Darrenem Lindsayem. Paddock je na pravé straně a najdete v něm i toalety a občerstvení.

Dunbought

Z tribuny se naskýtá skvělý pohled do ostré levé, která je mezi diváky velice oblíbená.

Clough Loop

Další zajímavé místo v místě staré cílové rovinky.

Hairpin

Velmi pomalá zatáčka s dobrými místy pro diváky. Za zmínku jistě stojí, že kousek od ní leží dobrá hospůdka.

Car Breaker´s Yard

V tomto místě je vidět jezdce, jak nejprve sjíždějí z kopce od vesnice, aby pak hned zase stoupali na další úsek – Alexander´s.

Alexander´s Jump

Krásný skok, jehož sledování je možné pouze, když budete stát na zahradě jednoho z domů. Je to velmi rychlé místo. Pokud půjdete trochu níž, je na létající motorky taky docela dobře vidět.