STARÉ MĚSTO

Slovácký okruh

Poloha 

Staré Město se rozprostírá v rovině na pravém břehu řeky Moravy ve Zlínském kraji v těsné blízkosti okresního města Uherské Hradiště a sousedí s osmi obcemi – Uherským Hradištěm, Kunovicemi, Kostelany nad Moravou, Zlechovem, Huštěnovicemi, Kněžpolem, Jalubím a Velehradem. .

Historie

V srpnu 2003 se jela jízda pravidelnosti na kunovickém letišti. byl to obnovený Slovácký okruh O cenu Bohumila Kováře. Druhý ročník se jel v květnu 2004 jako "rychlák" classic v ulicích Starého Města. Staroměstský okruh měřil necelé čtyři a půl kilometru a začínal u školy na náměstí Hrdinů. Závodníci projížděli po Brněnské, napojili se na Velkomoravskou a Velehradskou ulici a kolem Colorlaku se vrátili zpět na náměstí Hrdinů. Zajistit na takové trati všechno potřebné nebylo nic jednoduchého, muselo se na tom podílet až šedesát pořadatelů. Ti samozřejmě pracovali zadarmo jako parta nadšenců. V roce 1968 se jelo přes Staré Město naposledy. Tajným snem organizátorů dnešního podniku bylo, aby se závody silničních motocyklů do Starého Města vrátily. A sny jsou od toho, aby se plnily.

Popis trati

Po startu se jezdci vydají do ulice Huštěnovské, projedou prostorem „Altéze“, tam zatočí do prudké pravotočivé zatáčky a začínají stoupat do ulice Velehradské.  To je vlastně  dlouhá rovinka do kopce. Trasa okruhu je zavede na most, za kterým následuje prudká levá s klesáním, která jezdce přivede do série zatáček „ke mlýnu“. Odtud se jezdci dostanou na obchvat, podjedou pod mostem, který před chvílí přejeli. Postupně stoupají vzhůru až k retardéru. Tam silnice opět začne zvolna klesat. Následují dvě pravotočivé zatáčky a to už se dostávají ke kruhovému objezdu. Kruháč se jede ve sledu pravá – levá – pravá a jsme v prostoru startu a cíle.

Mapa

Interaktivni průvodce - Slovácký okruh

Web   Motosport klub Uherské Hradiště