Volárna Road Race

Volárna Road Race je nový okruh situovaný do katastru obce Volárna, která leží v těsné blízkosti Kolína. Okruh je položený v nadmořské výšce cca 196 m n. m., měří 3180 metrů a jeho převýšení je 22 metrů. Trať má dvanáct zatáček, tři vlevo, devět vpravo.

Trasa okruhu je vedena ve směru hodinových ručiček.

Start je v mírném stoupání u místního hřbitova. Krátce po startu čeká na jezdcé první lahůdka v podobě " Irish Jump ", po skoku následuje rychlý příjezd na křižovatku u Jestřábí Lhoty. Tady se po 90stupňové zatáčce stáčí vpravo po silnici č. 328.

Zhruba po půl kilometrovém mírném sjezdu, který se lehce stáčí vlevo i vpravo, přichází

druhá jestřábská zatáčka, opět vpravo, kterou se trať stáčí na obec Volárna. Na řadu přichází nejtechničtější úsek celého okruhu. První na řadě je rychlé esíčko " U tří jabloní ". Následuje rychlá levá " Zajícova " zatáčka, krátká rovina a na ní hned navazuje rychlá pravá zatáčka. Dále krátká rovinka, brzdy a jste na Volárně. První levá v obci " U zrdcadla " je hodně na srdce, série pravá, levá, pravá a jste na návsi. Tam pokračujeme ostrou pravou a dále se trať stáčí opět vpravo a je tu mírné stoupání k prostoru startu a cíle.

 

on board

webové stránky