Dymokury

Silniční okruh u Dymokur je situovaný do katastru obce Dymokury a částečně leží i na silnici č. 32, která vede z Poděbrad na Jičín. Parametry tohoto okruhu jsou následující : délka 3210 metrů, minimální šířka 6,5 metru, 6 zatáček vpravo a dvě vlevo. Převýšení 15 metrů, kapacita tratě 34 jezdců.

V prvních letech měl okruh v Dymokurech start a cíl na hlavní silnici Jičín-Poděbrady. Široká silnice v tomto úseku měla jednu nevýhodu. Jezdci museli své stroje roztlačovat do mírného stoupání. I pro pořadatele bylo z hlediska dosahu výhodnější přesunutí startu na rovný úsek kolem parkoviště závodních strojů, poblíž rybníka.

Dvojková pravoúhlá zatáčka po startu je divácky velmi atraktivní, navíc je odtud vidět téměř na celou závodní trať. Následuje rovina do stoupání až do pravého vinglu na široké křižovatce. Po úseku na plný plyn přichází nejhezčí část okruhu, rychlé esíčko - levá, pravá. Výjezd z esíčka je na rovinku z kopce kolem benzínky do okraje Dymokur. Další dvojková pravá zatáčka a už jen cílová rovina. Okruh má technický horní úsek a tři zatáčky, ve kterých se dá předjíždět na brzdy.

Poslední závody se zde jely v roce 1998. V roce 2013 zahájí dymokurský okruh novou historii motocyklových závodů na této trati.

on board