Frohburg 

FROHBURG Dreieck

Poloha :

Německé město Frohburg leží nedaleko Altenburgu v těsné blízkosti Chemnitz ve východní části spolkové republiky. Je vzdálené od našich hranic asi 60 km.  

 

Historie :

Nápad, pořádat ve Frohburgu závody silničních motocyklů, vzniknul v roce 1951. První premiérový závod se zde jel 21. srpna 1960. V květnu 1965 zahájil místní motoklub spolupráci s AMK Hořice. Od roku 1973 se zdejší motocyklové závody pořádají jako mezinárodní. V roce 1995 zde startoval i legendární Joey Dunlop. Od roku 1992 došlo ke změnám na trati – byla vyřazena část trati od Sprunghügel do zatáček ve městě, kde se vždy děly zajímavé věci. Bezpečnost se ale zvýšila, když zkrácená trať už nevedla městem.

Popis tratě :

Jedeš přes cíl a ten je v pravém oblouku, točíš do bezvědomí 4. Jdeš ostře na brzdy a složíš se do ostré levé, máš tam jedna...na výjezdu kdy řadíš dvě se opřeš do pravé a pak jen furt řadíš a řadíš... pravá táhlá a levá kolem kopce, na horizontu dáš šest a mastíš po rovině co to jde...pak přijde levá a pravá, tu levou musíš projet pod plynem naplno 6, jinak nemáš šanci jet s Voitem, Lucasem apod...v pravé jdeš ostře na brzdy a řadíš až za jedna do ostré levé...a mastíš až k retardéru, který projíždíš za 3 a pak dolů přes horizont, kde je takový houpák doprava...a už jsme u zmiňované traktorky, ostře na brzdy a doleva, 1,2,3,4 lehká pravá, podřadit a na křižovatce doleva plná 3, překlopit do prava přes horizont, kde nevidíš nic 4,5 nakoleni kolem rybníčka, houpákem na poslední horizont, vytočená 5, podržíš dýl, skočíš, ale potom máš problémy dobrzdit do té poslední zatáčky u sila...ostrá levá a jsi zase na začátku...

Mapa :

 

 

Web   MSC Frohburger Dreieck