Scarborough

SCARBOROUGH Ian Watson Spring Cup / Cock o North Road Race / Gold Cup International

Poloha :

Trať se nachází v blízkosti města Scarborough, které leží na východním pobřeží střední Anglie, asi 60 km východně od Leedsu. 

Historie :

Popis tratě :

Mere Hairpin

První vlásenka po startu, kde všichni jezdci skutečně jedou full gas. Spousta jezdců využívá v úvodním kole tohoto místa k předjíždění svých soupeřů. Dobře je to patrné zejména při závodech sidecars. Divácká místa jsou po obou stranách závodní tratě, z vnější strany je možné sledovat stoupání, kde motorky zrychlují směrem Sheene´s Rise (Sheenův zvedák). Mostem přes trať se můžete přestěhovat do jiných partií tohoto okruhu.

The Esses

Po tom, co motorky které projely vlásenky Mere Hairpin směrem nahoru, dostanou se ke středně rychlé pravé, po které následuje rychlá a nebezpečná levá. Je to kritické místo, které je nutné projet velmi tvrdě a dobře najet na rovinku, která pak následuje. Dobré místo je i u levotočivé, což je druhá část esíček. Diváci mohou být ale jenom na vnitřní straně. Zajisté je tady taky další most, po kterém se lze dostat přes závodní dráhu. Dobré možnosti pro občerstvení jsou samozřejmostí.

The Back „Straight“

V této části okruhu jedou jezdci rychlostí okolo 140 mph úzkým místem směrem k Memorial (pomník). Velmi rychle a s radostí jedou jezdci jako blesk, přes hlohové ploty je ale není příliš vidět. Ale můžete jít okolo pole a odtud už je pak vyhlídka docela slušná.

Memorial

Tuto levotočivou pasáž jezdci projíždějí na dvojku, ale nesmějí se zdržovat příliš dlouho, aby neztratili na své soupeře. Je to místo, kde si někteří jezdci nedávají dobrý pozor na průjezd a proto se tady poměrně často padá. Závody je možné sledovat z vnitřní strany. Po mnoho let nebylo možné závody v těchto místech sledovat. Pokud jste na tomto místě a máte štěstí na pěkné počasí, pak se vám naskytne úchvatný pohled na pláže okolo Scarborough a Severní moře.

Drury´s Hairpin

Nejrychlejší ze tří vlásenek, do které jezdci nalétnou po těsném minutí Memorial, pak prudké brzdy až na 40 mph a pak plný plyn směrem na Mountside. Divácká místa jsou pouze na vnější straně zatáčky. Toto místo blízko tratě bylo po léta oplocené až do doby, než se tady rozstřelil Wayne Gardner. Od té doby je plot značně posunutý od silnice. Je to jedno z nejhezčích míst na trati Občerstvení v místě je samozřejmostí.

Mountside Hairpin

Finálová vlásenka na okruhu je jedna z posledních možností pro předjíždění, kterou využívají zejména sajdkáristé. Mnoho jezdců tady ztratilo nebo naopak získalo svoje vítězství. Vlásenka přijde po prudkém klesání od Drury´s a když ji někdo špatně najede tak vyzkouší místní asfalt z jiné pozice než jakou má na motocyklu. Limitované množství diváků může toto dění sledovat z vnější strany. Toto místo je ale zárukou mnoha dramatických momentů. K přesunu můžete použít most a vydat se směrem ke skokům.  

Jefferies´Jumps

Pravděpodobně nejvíc diváků na trati se shromažďuje v této pasáži. Je to místo se dvěma dlouhými přírodním skoky, které mají navíc velké převýšení. Divácká místa jsou pouze na vnějšku. 

Farm Bends

Poslední zatáčka před cílovou rovinkou byla zařazena v roce 1991, aby zredukovala rychlost na cílové rovince, kde do té doby bylo každoročně velké množství pádů. Není asi lepší místo, pokud chcete sledovat prudké brzdění a průjezd ostrou levotočivou zatáčkou, kde je navíc velmi obtížné někoho předjet. Občerstvení je na travnaté ploše.

Mapa :

 

 

on board

Web   Olivers Mount North Yorkshire