Paeroa 

PAEROA „Hacksaw“ Battle of the Streets ( NZL )

Poloha : 

Paeroa je malé městečko s asi čtyřmi tisícovkami obyvatel, které leží na Severním ostrově Nového Zélandu v regionu zvaném Waikato.

Historie :

Battle of the Streets je mítink, který se v ulicích Novozélandské Paeroi jezdí více než 15 let a jede jako dobře namazaný stroj. Třetí víkend v únoru se zde scházejí jezdci z celého Nového Zélandu, aby předvedli své umění. Originální závod zahájil svoji historii nápadem bývalého závodníka Boba Jefferyho a jeho kamarádů Colina Lynche a Sharlanda Waikata v roce 1991 v hospodě u pivka. Po 15ti měsících plánování přišla třetí sobota v únoru roku 1992 a nápad dostal svoji reálnou podobu. Závod se stal natolik populární, že jej dnes běžně navštěvuje více než 15.000 diváků.

Závodí se v 11ti třídách : Post Classics – Forgotten Era Pre 1982, Formula 2, Junior Classics, Senior Classics, Formula 3, Formula Paeroa, Sidecars, Post Classic Historic Pre 1972, BEARS, Super Motard a The Robert Holden Memorial Race.

Závod je zařazen do série zvané „Battle of the Streets“, kam dnes ještě patří závody ve Wanganui.

Popis tratě :

Okruh má délku 1,52 km a start má na hlavní ulici. Pokračuje po Belmont  Road a Normanby Road, pak přijde pravotočivá zatáčka, která jezdce zavede na Arney Street. Pak pokračuje přes kopec na Princess Street, kde je krásné esíčko vedoucí na Harf Street a Marshall Street pak následuje zpáteční rovinka kolem Railway Reserve, která jezdce dovede zpět na hlavní silnici.

Okruh je velice rychlý a není problém, aby na něm jezdci sólo tříd dosahovali rychlosti okolo 280km/h a sidecaristé okolo 220km/h.

 

Mapa :

 

On Board