Macau Grand Prix

Poloha

Macau najdete na jižním pobřeží Číny v deltě Pearl River. Na protějším břehu zálivu leží Hong Kong. Stará portugalská država přešla do čínských rukou v roce 1999.

Historie

Městský okruh Guia, dlouhý 6,2 km, byl vytýčen v ulicích města pro Velkou cenu Macaa automobilové formule 3, v roce 1967 doplnil program závodu také závod motocyklů. První motocyklová Macau Grand Prix se tak tedy jela v roce 1967. V roce 1969 zvítězil mezi motocyklisty John MacDonald a stal se tak jediným jezdcem v historii, který vyhrál jak auta (1965), tak i motorky. V roce 1972 se závody staly japonskou záležitostí. Zvítězil Ikujiro Takai, druhý byl Yutaka Oda a třetí Akira Teuri. Tatáž situace se opakovala v roce 1974, jenom s jinými aktéry - Hideo Kanaya, Ken Araoka a Sadeo Asami. V roce 1976 prorazil britský jezdec Chas Mortimer dosavadní japonskou nadvládu. V roce 1983 završil Ron Haslam svůj hattrick. V roce 1988 se na startu objevil Kevin Schwantz a o čtyři roky později King Carl Foggy. Rok 2010 znamenal pro náš road racing další svátek, to se na strtu objevil i Michal INDI Dokoupil.

Popis
Divácká místa na Guida Circuit jsou limitována tribunami. Z jiných míst nelze závody sledovat.

Reservoir Stand

Z této tribuny je možné sledovat celé dění na cílové rovince, velmi rychlou první zatáčku, vyhlašování vítězů závodu a samozřejmě kompletní dění v boxech. Polovina tribuny je zastřešená, druhá polovina je bez střechy.

Lisboa Stands

Z tribuny je možné sledovat notoricky známou zatáčku zvanou Lisboa Corner. V této zatáčce se již rozhodlo hodně závodů. Lze v ní všechno získat nebo naopak ztratit. Tribuna je plně krytá.

Mapa

 

 

on board

Web   Macau Grand Prix