Manx Grand Prix

Manx Grand Prix

Poloha :

Ostrov Man najdete v Irském moři mezi Irskem a Británií. Bájný ostrov motocyklistů nijak nevyniká svojí velikostí, má rozlohu 572 km2 a žije na něm asi 60 000 obyvatel.

Historie :

Manx Motorcycle Club uspořádal první závody na Mountain Circuit v roce 1923. Tehdy se jely pod názvem Amateur TT a byly vypsány na 5 kol. Závody byly vypsány pro skutečné amatéry, kterými byli míněni nejen jezdci, ale i motocykly bez jakékoliv tovární podpory. V roce 1930 se závody přejmenovaly a od té doby jsou známé jako Manx Grand Prix. Do roku 1967 byly vypisovány jako národní závod pro jezdce z britských ostrovů, kteří dosud nestartovali v žádném mezinárodním závodě.  

Divácky zajímavá místa na trati :

The Grandstand

Skvělé místo pro pozorování dění na trati z výsledkových tabulí s možností sledovat práci v boxech při zastávkách. Taky je zde tribuna (pouze pro pozvané) a přístup ke stupňům vítězů (omezené možnosti přístupu). Velké množství obchodů a občerstvení.

Bray Hill

Speciální místo ! Absolutně rovné místo s velkým množstvím divácky zajímavých míst na obou stranách závodní tratě.

Quaterbridge

Jedno z nejobsazenějších míst na trati se skvělou atmosférou. Výborné místo pro fotografy amatéry, které poskytuje dostatek času a prostoru pro fotografování.

Braddan Bridge

Další z populárních místeček s možností sezení, občerstvení a spoustou stánků s reklamními předměty. Velmi mnoho skvělých úhlů pro fotografování.

Ballacraine

Jedna z klasických zatáček na TT se skvělým výhledem. Žádné občerstvení ale je od sud velmi blízko do vesnice.

Laurel Bank

Velmi dobrý pohled na motorky vyjíždějící ze zatáčky. Počet míst je ale limitovaný a nedá se opustit, když je trať uzavřená.

Kirk Michael

Velmi mnoho pěkných míst pro sledování dění na trati s motorkami zatraceně blízko. Nevýhodou je nemožnost přemístění se, když je trať uzavřená. Jsou zde ale velké možnosti vyžití.

Rhencullen

Další skvělé místo pro diváky s jezdci jezdícími po zadním. Skvělé výjezdové cesty a parkování.

Ballaugh Bridge

Místo s velmi dobrými výhledy a samozřejmě jezdci skáčící na svých strojích přes nerovnost na mostě.

Parlament Square

Velmi oblíbené místo. Mnoho divácky zajímavých míst, skvělé zázemí (sportovní i společenské), velmi blízko do centra Ramsey.

The Hairpin

Jedno z nejpomalejších míst na trati se stanovištěm Radia TT, parkovací místa jsou ale omezená.

The Gooseneck

Báječný pohled na jezdce přibližujícími se od Ramsey, kde pak akcelerují a vyrážejí do hor pod plným plynem s mega wheelies.

Guthrie´s

Skvělé místečko pro fotografování s výhledem na Ramsey a pláží v pozadí.

The Bungalow

Velmi oblíbené místo pro sledování závodů se skvělým přístupem tramvají z Douglasu a Laxey.

Windy Corner

Složitější přístup, ale odměnou je velmi rychlá zatáčka, která z kluků dělá opravdové muže, to platí zejména po nedávné úpravě povrchu tratě.

Keppel Gate

Velmi dobrý pohled na závodníky, se kterými je možné navázat kontakt při výjezdu a při tom všem sledovat nádherné ostrovní scenérie (pokud je pěkné počasí).

Creg ny Baa

Další klasické místo na trati se skvělým výhledem na všechny projíždějící jezdce, plusem je výborné občerstvení a možnost parkování.

Signpost

Atraktivní pro spousty diváků s perfektní atmosférou při každém závodě, Skvělé občerstvení, skvělý a jednoduchý přístup a mnoho místa pro parkování.

Mapa :

 

Video

 

Web   Manx Grand Prix