Zprávy

19.04.2011 16:39

Portugalský specialista na Macau Luis Carreira se po dvouleté odmlce opět objeví na Mountain Course. Startovat bude na motocyklu týmu CD Racing, za který závodil třeba i William Dunlop. Čtyřiatřicetiletý Portugalec pojede na motocyklu Kawasaki ZX10-R a Yamaha R6.

Při svém debutu na TT v roce 2009 zajel Luis své nejrychlejší jedno kolo průměrem 124.7542mph a stal se tak celkově dvaatřicátým nejrychlejším jezdcem TT v celé jeho historii. 

 Trochu problémů mají naopak u Vlčáků. Kamil Holán pokračuje ve své rekonvalescenci a zdá se, že vše jde správným směrem, Kamil si vyzkoušel v Mostě jak na tom je a nakonec se rozhodl přihlášku do Hořic poslat Petr Holanec měl po Novém roce ošklivý pád na snowboardu, ale Hořice už dá.

 V V Severním Irsku běží od roku 2009 zajímavý projekt na podporu tamního roadracingu. Ministerstvo kultury a volného času věnovalo ze státního rozpočtu částku 2 000 000£ pro zlepšení podmínek na tamních tratích. Největší částka byla přidělena organizátorům NW na vybudování zázemí v parkovišti závodních strojů (mimo jiné tak třeba vznikla nová kartingová dráha a také cvičná dráha pro běžné automobilisty) a také na úpravu některých částí tratě. Další část peněz šla na nutné úpravy obou severoirských dromů, které se nalézají v Bishopscourt a Kiristown. O značnou podporu samozřejmě nepřišla ani asociace traťových komisařů, nebo organizátoři závodů (ti postupně dostanou 410 000£ na lepší bezpečnostní zabezpečení závodních tratí). Možná dobrý námět pro náš AČR, co říkáte?

·         V Hořicích se v polovině května objeví opět některá nová jména. Přijedou noví jezdci ze Skandinávie, Severního Irska, Holandska, Itálie, Německa, Anglie a Francie. Takže se opět máme na co těšit.

·       Je potěšitelné, že i další jezdec, který se loni vážně zranil, se dostává do takové formy, že se letos opět vrátí na naše přírodní tratě. Josef Duchan se už moc těší na svůj návrat. Bude závodit ve třídě do 600cc a v Hořicích ho uvidíme v sedle závodního motocyklu vůbec poprvé.

·        Tak, jak ostrované jezdí, dá se říci, že už pravidelně, k nám, tak se i někteří čeští jezdci rozhodují, že by ochutnali závodnický chlebíček na ostrovech. Snad se blýská na lepší časy a kromě stálice Michala Dokoupila by se mohli tamním fanouškům představit i další naši jezdci. Pokud vše dopadne podle představ, tak by mohli předvést své umění o letošní Ulster Grand Prix a Manx Grand prix. Zatím není nic na 100% jisté, tak na jejich přání nebudu zveřejňovat žádná jména. Oba jsou ale velmi známí a ve svých třídách patří ke špičkám.

·         Pro nejlepšího irského jezdce v Hořicích je už připravena nová cena - Victor Gilmore Trophy, kterou na počest Victora přivezou a udělí členové jeho bývalého týmu. Jedná se o krásný broušený pohár, který jistě bude patřit k velmi prestižním oceněním. Hořický AMK hodlá Victorovu památku uctít mimo jiné i tím, že jezdec se startovním číslem #70 bude na letošních tričkách. Podle zpráv, které mám, by zatáčka u Vodojemu, kterou si Irové přejmenovali na Gilmore Hairpin, měla být vyzdobena množstvím národních severoirských vlajek. Na Victorovu počest také vypustí 70 létajících čínských lampiónků. Tají se zatím jenom čas a místo jejich startu…