Novinky před sezónou

07.02.2010 17:49

 

Pár novinek před zahájením sezóny

Victor Gilmore je v kontaktu s organizátory International Road Racing Championship a hodlá se tohoto šampionátu skutečně zúčastnit. Některé závody ale kolidují s domácím irským šampionátem a s TT, takže ještě nemá definitivně jasno, kterého podniku se zúčastní a kterého ne. Naštěstí startu v Hořicích nebrání žádná termínová kolize, takže Victora Gilmora a jeho tým opět uvidíme na startu Zatáček.

Victor také kontaktoval Cresent Suzuki. Důvodem je zájem zakoupit novou Suzuki GSX-R 1000 pro sezónu 2010. Jeho dlouholetý kamarád a sponzor, Trevor Lindsay, přišel s nabídkou, že pro něho tento motocykl zakoupí.

Kromě účasti ve třídě senior (1000cc) je už téměř jisté, že Victor bude i v roce 2010 znovu závodit v TLindsay Racing na R6 Yamaze. A to i přes to, že proskakovaly zprávy o jeho angažmá v týmu Leslie Moora, nebo spíše zprávy o tom, že bude startovat s jeho podporou. Skutečnost je ale taková, že Victor startoval na Leslieho motocyklech pouze ve Frohburgu a to z velmi jednoduchého důvodu. Prostě po havárii v Armoy neměl na čem jet a Leslie Moore, jeho dobrý přítel a sponzor ze začátků Victorovy závodní kariéry, mu pro tento podnik nabídl jednu ze svých Hond 600. Jenom pro dokreslení Leslie Moore je editor známého časopisu Road Racing Ireland.

V AIR Kawasaki a Indiho angažmá v týmu taky nedošlo přes zimu k žádné změně. Billy Smyth (AIR) bohužel nezvítězil v žádné loterii a tak tým pro Indiána připravuje stejné motocykly, na kterých závodil už v loňském roce. Michal by se měl na irských tratích objevit poprvé 23. a 24. dubna na tradičním úvodním podniku sezóny, kterým je Cookstown 100. Do Cookstownu se chystám i já, abych aspoň trochu Indiho podpořil a taky proto, abych se ještě před 300 Zatáčkami potkal s jezdci, kteří se do Hořic chystají. O tom ale zase jindy.