Belgické Ostende končí!

10.10.2010 17:20

Před nedávnem byla zveřejněna zpráva, ve které se hovoří, že po 37 ročních závodů v belgickém Ostende tyto závody končí.

Nordzee Omloop, tedy cena Severního moře, zaznamenala ve své novodobé historii mnoho významných sportovních úspěchů, ale z finančního hlediska to byl propadák. To ale není hlavní důvod pro ukončení těchto závodů.

Trať vedla zónou staré části přístavu a plochy okolo ní byly připraveny jako komerční. Nyní se našel investor, který měl podél H. Baelskaai a Victoria Avenue postavit rezidenční byty a kanceláře. Další problém je s komunikací do Fort Napoleon, která už není ve vyhovujícím stavu a započatá rekonstrukce se potáhne až do poloviny roku 2012. Po 26 letech strávených v Ostende, je tedy nevyhnutelné než se s motosportem v této lokalitě rozloučit.

Tím se uzavřela jedna důležitá kapitola, ale klub, který závody pořádal, se chce pokusit najít alternativu, jak prohlásil jeho předseda Julian Vanborm.

Závody v Ostende byly letos poprvé zařazeny i do International Road Racing Cupu.

Nezbývá než belgickým kolegům popřát hodně úspěchů v hledání nového okruhu a taky hodně sil k boji s byrokratickým aparátem, který zrovna dvakrát motocyklovému sportu není nakloněn.