2010

 

2010 CZECHER ROAD RACING RANKINGS

 

Czecher Road Racing Rankings vstupuje do druhého roku svého účinkování a přichází pro novou sezónu s několika změnami. Protože v minulém roce někteří špatně pochopili smysl tohoto hodnocení, nejprve znovu vysvětlím o čem toto hodnocení je. Nejde o žádný šampionát, nejde o žádného absolutního vítěze šampionátu mezi jezdci na přírodních okruzích.

CZECHER ROAD RACING RANKINGS je hodnocení jezdců na přírodních okruzích, které na počest jednoho z nejúspěšnějších českých jezdců nese ve svém názvu jeho přezdívku. Tím jezdcem je Radek Urbanec alias Vincent Haskovec.

V loňském roce to bylo hodnocení všech jezdců, bez rozdílu počtu startů i tříd, ve kterých se zúčastnili kterékoliv ze závodů na českých přírodních okruzích. Bodové ohodnocení bylo odstupňované. Podle tohoto pravidla měl pak jezdec startující ve třídách do 600cc a nad 600cc bodový příděl za pořadí v kvalifikaci a v závodě, za 300 Zatáček Gustava Havla v Hořicích a Havířovský Zlatý kahanec, násobený koeficientem 2,0. Pro ostatní závody a třídy platil bodový příděl podle tabulky, která byla zveřejněna. Do hodnocení byly zahrnuty výsledky prvních 10ti jezdců ze závodů a tréninků z každé objemové třídy.

Od letošního roku dochází ke změně, která ještě více bude korespondovat s Czecherovou účastí na našich přírodních okruzích. Rozhodl jsem se do hodnocení započítávat pouze výsledky jezdců obou velkých tříd, tedy 600cc a 1000cc. Další změnou je odstranění koeficientu, kterým se násobily bodové příděly u vybraných podniků. Tím, že se nově bude jednat jen o klasifikaci šestistovek a litrů, je jasné, že z hodnocení vypadávají podniky, které nebudou mít závody těchto tříd na programu. Czecher Road Racing Rankings je vypsané pro všechny české i zahraniční jezdce, kteří se zúčastní kteréhokoliv z uvedených podniků

 

Hodnocení se bude skládat z výsledků z těchto podniků

300 Zatáček Gustava Havla Hořice

Okruh Františka Bartoše Ostrava (Radvance)

Havířovský Zlatý kahanec na Těrlickém okruhu

Kyjovský okruh

 

Systém přidělování bodů zůstává i nadále v platnosti a bude tedy následující:

- z pořadí dosaženého v  kvalifikaci :   20 – 15 – 12 – 10 – 8 – 6 – 4 – 3 – 2 - 1

- z pořadí dosaženého v závodě :     50 – 40 – 30 – 25 – 20 – 15 – 12 – 10 - 5 - 1

- nejrychlejší kolo v závodě :                  5

- překonání rekordu objemové třídy :        10

- překonání traťového rekordu :              20

2010

CELKOVÉ VÝSLEDKY 2010

26.09.2010 11:48
CZECHER ROAD RACING RANKINGS 2010.pdf (48,7 kB)