Czech Road Racing CUP / wusa cup

 

Před začátkem sezóny 2009 jsem se obrátil na všechny pořadatele českých závodů na přírodních okruzích s nabídkou spolupráce na hodnocení českého mistráčku.  

Jak je jistě známo, v roce 2009 byla na stůl položena otázka uspořádání mistrovských závodů na přírodních tratích. Zpočátku se jednalo o společnou myšlenku mou a mého bratra (Larry), která postupně vykrystalizovala v iniciativu, na kterou VV AČR reagoval zamítavě.

Přestože pro rok 2009 nebyla situace pro uspořádání šampionátu na přírodních tratích příznivá, s pomocí pořadatelů všech českých roadracingových podniků, jsem po celou sezónu počítal výsledky prvního ročníku českého mistráčku přírodních tratích.

Za vydatné pomoci AMK Hořice jsme spolu s bráchou na konci sezóny 2009 uspořádali historicky první vyhlášení nejúspěšnějších roadracingových jezdců v Autocampu U věže v Hořicíh.

Počínaje rokem 2010 je ale všechno jinak. Společné úsilí bylo korunováno a tak tedy máme na světě oficiální Pohár přírodních okruhů.

Skladba podniků zůstala zachována jako v předchozím roce. 

Rok 2011 byl dalším společným šampionátem všech pořadatelů. Na podzim vznikl ČSMS a někteří pořadatelé přešli právě pod tuto novou federaci. Jak to bude s pohárem dál? to se uvidí, jestli bude vzájemná ochota k domluvě.

Od roku 2012 je všechno jinak. Jelikož máme v Česku dvě motocyklové autority, na jedné straně AČR na straně druhé ČSMS pojedou si tito každý svůj vlastní šampionát. Proto jsem se rozhodl počítat výsledky všech závodů opět dohromady, bez ohledu na to, pod kým se pojedou. Tím tu máme třetí, byť neoficiální hodnocení, které je ale hodnotnější o to, že započítává výsledky ze všech závodů.

Pro rok 2013 zůstává situace, bohužel stejná, jaká byla v roce předchozím. Dvě autority, dvoje mistrovství... Co se týká Poháru dochází pouze k malé kosmetické změně, kdy se název mění na již vžitý WUSA CUP.