Kopčianský rýchlostný motookruh

26.07.2011 19:30

Letošní druhý ročník Kopčianskeho rýchlostného motookruhu připadl na víkend  23. a 24. července. Organizátorům se do závodu přihlásilo i několik zahraničních jezdců, do kterých samozřejmě nepočítáme ty české, takže se bylo na co těšit. Obavy tak panovaly už jenom z počasí, které ale nakonec vyšlo parádně. Kopčanští nakonec byli velmi spokojeni a to zejména proto, že se dařilo domácím jezdcům. Milan Hanzalík skončil druhý v závodě třídy 125 SP, kterou vyhrál náš Martin Turna, pro zelený věnec si dojel další český jezdec Jindřich Klička. Milan Hanzalík pak vzápětí suverénně zvítězil v závodě třídy 250 SP, když na druhé a třetí místo odsunul Jana Vysloužila a Petra Kunze.

Třetím závodem novodobých motocyklů byl spojený závod tříd supermono, GP125 a GP250. Vítězství v monech si odvezl Němec Dani Zörnweg před našimi Víťou Hatanem a Marcelem Kučínským. Stopětadvacítky byly německou záležitostí. První dojel René Lohse před Werenerem Steege. Na třetím místě dokončil závod Pavel Roháč. Třída GP250 měla na stru pouhé dva motocykly, jejichž jezdci dojeli v pořadí Ede Christopha z Rakouska a Miroslav Medek.